Halı Yıkama Hizmeti

1. Basamak: Toz Çırpa

Öncelikle ücretsiz servis hizmetimiz tarafından kapınızdan alınan halılarınızı kirli halı bömünde halı cinsine göre ayrıştırılır. Ayrıstırılan halılarınız yıkama önceliğine göre Toz Çırpma Makinesinde toz alam işlemi ile halılarınızın içinde bulunan kum, toz, kıl ve bu gibi yabancı cisimlerden arındırılır. Bu uygulama halı yıkama aşamasının ilk ve en önemli unusurdur. Firmamız bu hasas konuyu büyük bir titizlikle takip etmektedir. Toz alama işlemi uygulanmayan halılarınız su ile iletişiminde kum, toz gibi maddeler halı dibine çökerek kalıcı olama durumuna neden olabilmekteridir.

Toz çırpma makinemiz
Toz çırpma makinemiz

2. Basamak: Halı Yıkama (Temizleme)

Toz alam işleminden geçen halılarınız, bitki özlü şampuanlar ile yeni nesil bilgisayar destekli ve otomatik bant, iki yönlü fırçalama sistemi ile halılarınızın ön ve arka yüzeyleri dönüşümlü olaraka Halı Yıkama Makinesinden geçirilir. Halızda leke varsa leke türüne göre özel işlem uygulanır. Yıkama aşamasının son durağı olan vakumlama işlemine geçen halılarınızın yüzeyinde bulunan su, köpük, kıl gibi maddeler vakumla işleminde arındırılır.

Halı yıkama makinemiz
Halı yıkama makinemiz

3. Basamak: Halı Sıkma İşlemi

Tam otomatik makineden geçen halılarınızı, halı sıkama makinesinde halının türüne göre gerekli devir ve zaman ayarında sıktırarak halınızın içinde bulunan sudan arınması sağlanır. Halınızın içinde bulunan 90% oranındaki sudan arınan halılarınızın hem eeken kuruması sağlanır hem de halı ilmeklerinin zarar görmesi önlemiş olur. Sıkma işleminde halılarınız herhangi bir zarar görmesi için halınız rolu olarak alındıgı için herhengi bir zarar görmemektedir.

hali_sikma_makineleri_2

4.Basamak: Kurutma İşlemi

Sıkma işlemi uygulanan halılarınız, ısı yalıtımlı özel hazırlanan oadalarımızda Kurutma Makinesi ile yaklaşık 45° (derece) ısıyla kurutulmaktadır. Oda içinde yer alan makinemiz eşit sıcaklık dağıtımı yaparak dönüşümlü olarak içeriye sıcak hava verir ve içerideki nemi, kötü kokuyu dışarıya aktararak halılarınızı nem ve kötü kokulardan arınmasını sağlamaktadır. Kurutma odasından çıkan halılarınız yarı açık kapalı alanda havalandırılarak sıcak paketenip nemlenmesi önlenmektedir.

Kurutma odamız
Kurutma odamız

5. Basamak: Hav Alama

Kurutma aşamasından geçen halılarızı, Hav Alama Ünitesine alarak halı yönüne göre taraklanılarak havları alınarak paketleme alanına alınır.

Hav alama ve paketleme
Hav alama ve paketleme

6. Basamak: Paketleme Ve Servis İşlemi

Havı alınan ve ışıl ışıl paklanan halılarınız, paketlemeye alınarak kalite kontrolden geçirilerek lekesi varsa tekrardan halı yıkama alanına gönderilerek 2. bir uygulamaya tabi tutulur. Paketlemeye alınan halılarınız özel halı parfümleri kullanılarak hoş bir koku vermesi sağlanır. Paketleme işlemi halı yıkama işleminde ikinci önemli unsur olamakla beraber firmamız bu konuda gereken titizliği göstermektedir. Paketleme işlemi tamamlanan halılar müşteri numarasına göre raflara sıralanılarak en kısa sürede ücretsiz servis imkanıyla teslimatı gerçekleştirilir.

Paketleme alanı
Paketleme alanı