19 Mayıs 2016

Halı Yıkama Hizmeti

1. Basamak: Toz Çırpa

toz çırpma makinesiÖncelikle ücretsiz servis hizmetimiz tarafından kapınızdan alınan halılarınızı kirli halı bölümünde halı cinsine göre ayrıştırılır. Ayrıştırılan halılarınız yıkama önceliğine göre Toz Çırpma Makinesinde toz alam işlemi ile halılarınızın içinde bulunan kum, toz, kıl ve bu gibi yabancı cisimlerden arındırılır. Bu uygulama halı yıkama aşamasının ilk ve en önemli unsurdur. Firmamız bu hassas konuyu büyük bir titizlikle takip etmektedir. Toz alama işlemi uygulanmayan halılarınız su ile iletişiminde kum, toz gibi maddeler halı dibine çökerek kalıcı olama durumuna neden olabilmektedir.

 

 


2. Basamak: Halı Yıkama (Temizleme)

halı yıkama makinesiToz alam işleminden geçen halılarınız, bitki özlü şampuanlar ile yeni nesil bilgisayar destekli ve otomatik bant, iki yönlü fırçalama sistemi ile halılarınızın ön ve arka yüzeyleri dönüşümlü olarak Halı Yıkama Makinesinden geçirilir. Halınızda leke varsa leke türüne göre özel işlem uygulanır. Yıkama aşamasının son durağı olan vakumlama işlemine geçen halılarınızın yüzeyinde bulunan su, köpük, kıl gibi maddeler vakumla işleminde arındırılır.

 

 


3. Basamak: Halı Sıkma İşlemi

halı sıkma makinesiTam otomatik makineden geçen halılarınızı, halı sıkma makinesinde halının türüne göre gerekli devir ve zaman ayarında sıktırarak halınızın içinde bulunan sudan arınması sağlanır. Halınızın içinde bulunan 90% oranındaki sudan arınan halılarınızın hem erken kuruması sağlanır hem de halı ilmeklerinin zarar görmesi önlemiş olur. Sıkma işleminde halılarınız herhangi bir zarar görmesi için halınız rulo olarak alındığı için herhangi bir zarar görmemektedir.

 

 


4.Basamak: Kurutma İşlemi

halı kurutma odasıSıkma işlemi uygulanan halılarınız, ısı yalıtımlı özel hazırlanan odalarımızda Kurutma Makinesi ile yaklaşık 45° (derece) ısıyla kurutulmaktadır. Oda içinde yer alan makinemiz eşit sıcaklık dağıtımı yaparak dönüşümlü olarak içeriye sıcak hava verir ve içerideki nemi, kötü kokuyu dışarıya aktararak halılarınızı nem ve kötü kokulardan arınmasını sağlamaktadır. Kurutma odasından çıkan halılarınız yarı açık kapalı alanda havalandırılarak sıcak paketlenip nemlenmesi önlenmektedir.

 

 


5. Basamak: Hav Alama

halı hav almaHav halının dik duran ipliklerine denir. Halı Hav Alma Makinesi halı yıkamadan sonra halı üzerinde bulunan hav kırıkları, saç, ev tozu ve bunun gibi halı kirlerini hızlı bir şekilde fırçalayan ve vakumlayan endüstriyel halı süpürme ve paketleme makinesidir. Bu ürün sayesinde yıkanmış ve kurumuş halılara son kontrol, leke kontrolü,  tüy kabartma ve parlatma da dahil bir çok işlemi yapan bu ürün ile halılarınız daha iyi bir görünüm kazandırıyoruz.

 

 

 


6. Basamak: Paketleme Ve Servis İşlemi

halı paketlemeHavı alınan ve ışıl ışıl paklanan halılarınız, paketlemeye alınarak kalite kontrolden geçirilerek lekesi varsa tekrardan halı yıkama alanına gönderilerek 2. bir uygulamaya tabi tutulur. Paketlemeye alınan halılarınız özel halı parfümleri kullanılarak hoş bir koku vermesi sağlanır. Paketleme işlemi halı yıkama işleminde ikinci önemli unsur olamakla beraber firmamız bu konuda gereken titizliği göstermektedir. Paketleme işlemi tamamlanan halılar müşteri numarasına göre raflara sıralanılarak en kısa sürede ücretsiz servis imkanıyla teslimatı gerçekleştirilir.